Сиджу, п'ю каву, концерт живий слухаю через вікно, як раз навпроти весняне відкриття дитячої залізниці в Стрийському парку. Одним оком в інтернєт поглядаю, і бачу, що цю тему якось пропустив був. Думаю, дай пару копійок своїх вставлю.
Це те, з чого починається Система. Фазові і нелінійні спотворення тракту. Починаючи з джерела звуку, обов'язково на бі-полярному живленні, продовжуючи підсилювачем, чистотою його живлення, фазовими спотвореннями, які привносять операційники, прохідні конденсатори, резистори, завершуючи нелінійними спотвореннями самих динаміків, про які, до речі, виробники замовчують, напевно від великої скромності.
І от коли вся система вилизана від нелінійних капостей, максимально фазолінійна, тільки тоді ми приходимо до роздоріжжя, з каменем, зрозуміло, на якому написано рахунок з багатьма нулями за всі попередні потуги, а поруч лежить пістолет з одним патроном, тому що це тільки початок побудови системи

Далі, якщо впертий меломан-аудіофіл вирішить не стрілятися, а продовжити свій шлях, доведеться повозитися з акустичним оформленням і акустичним середовищем, щоби вони не впливали на звучання компонентів. Тобто, щоб встановлені в своє акустичне оформлення динаміки звучали правильно і без спотворень, привнесених власне акустичним оформленням, в своєму робочому діапазоні частот.
І от тільки після того відкриваються два шляхи, активної або пасивної фільтрації.
При активній фільтрації кросовери робл.яться фазолінійні, а зведення системи виконується акустичними засобами, тобто виставленням динаміків.
При виборі пасивного поділу побудова кросоверів і виставлення динаміків процес взаємопов'язаний і більш тривалий.
Але обидва ці шляхи призвані досягнути ось цього:
Ну і маленьке хокку на останок
В житті динаміків
є фаза й протифаза.
Лиш звівши фази досягаєш успіху.